Snowboardy Flow

Snowboardy Flow jsou v žebříčku snowboardových značek na předních pozicích ačkoli se jedná o velice mladou značku. Snowboardy Flow se proslavily především díky výrobě kvalitního vázání na snowboard. Úspěchem pro snowboardy Flow je vývoj od roku 1992. Snowboardy Flow byly založeny v roce 1992 kdy Neil Pryde ze společnosti NeilPryde (vedoucí značka ve windsurfingových plachtách a vybavení) a Reinhardt Hansen z windserfingové F2 (špička ve výrobě windsurfingových prken) se rozhodli prozkoumat příležitosti na snowboardovém trhu. Oba dva viděli, že snowboardový trh potřebuje vylepšení technologie vázání na snowboard. V té době byl tento sport relativně mladý, získával důvěru a začínal svůj obrovský vzestup. snowboardy Flow


Snowboardová technologie byla stále ještě zcela v plenkách a bylo tam spousta prostoru pro zlepšování. Neil Pryde a Reinhardt Hansen zaměstnali designera Wernera Jettmara. Ten navrhl snowboardové vázání na snowboard, které je příjemnější než klasické dvoupřezkové vázání na snowboard a dávalo pocit „bosých nohou“. Werner se pustil do práce a začal vymýšlet nové měkké vázání na snowboard, které se brzy světu představilo pod značkou Flow. Vázání na snowboard Flow se od ostatních vázání na snowboard liší patentovaným power trojúhelníkem. Trojúhelník je tvořen horním tažným ocelovým lankem, které spojuje patku s base-plate. Tento trojúhelník dává jezdci schopnost jednoduše přenést větší energii na prkno, aniž by musel vynaložit větší úsilí na jízdu. Snowboard citlivěji reaguje na změnu a to je velký rozdíl oproti ostatním vázáním na snowboard.


Další specifické znaky Flow vázání na snowboard: snowboardy Flow 1. Jednodílný Power Strap je vytvořený tak, aby těsně přiléhal na botu a co nejvíce zmírnil bolestivý tlak na nohu – toto je velký problém u dvoupřezkových vázání.
2. Jeho sklápěcí vysoká patka vázání na snowboard umožňuje velmi pohodlný vstup do vázání jedním pohybem. Otočný čep nejen podpírá ale i zapadá jedním pohybem do té správné pozice. Je to ten nejrychlejší a nejjednodušší nazouvací systém, který na sjezdovkách vůbec najdeme.


Roku 1995 vyrobily Flow snowboardy také doplňkovou řadu bot na snowboard. Designéři se rozhodli předejít běžnému stylu vložky do bot na snowboard, proto vyrobili ucelený typ vložky, jež vytvaruje přesnější a anatomičtější tvar. V současné době jsou tyto boty na snowboard vyrobené z teple formovatelné vložky, která se může zformovat na míru vaší nohy. Nové série mají další vychytávky jako např.: přizpůsobivou manžetu a jazyk, vzduchový polštář pod patou, podrážky a materiál, který se nazývá Flow form a zmírňuje, tlumí a vycpává tlakové body.


V roce 1996 byla na sportovním veletrhu ISPO v Mnichově poprvé představena řada vázání na snowboard a bot FLOW. Na tomto veletrhu vzbudilo obrovský zájem veřejnosti, i když trvalo ještě několik let, než si Flow snowboardy vybudovaly svou jedinečnou pozici.


V roce 2002 přišly snowboardy Flow na trh s řadou 14ti snowboardů. Tyto snowboardy byly vyráběny v Rakousku. Typickým znakem snowboardů Flow bylo jejich celodřevěné jádro. Tím, že se snowboardy Flow rozhodly vyrobit tuto řadu snowboardů, dosáhly toho, že značka Flow vytvořila ucelený komplet. Každý snowboardista má možnost pořídit si celý snowboard komplet od Flow splňující ty nejnáročnější požadavky. Snowboardy Flow pokračovaly v jedinečnosti této značky a představily novou řadu snowboardů s novými technologiemi. Tyto technologie používají dosud nepoužívané materiály ve snowboardovém světě. Snowboardy z této nejvyšší řady používají na svou výrobu titanal, který umožňuje lepší přenos energie, mnohem lepší stabilitu a hladkou jízdu. Tato nová technologie je první mezi všemi technologiemi. Přispívá k přenosu síly od jezdce k botě, od boty k vázání na snowboard a od vázání zpátky ke snowboardu. Každým rokem se snowboardy Flow viditelně zlepšují, což vede ještě k větší oblibě mezi snowboardovými značkami.
V roce 2002 snowboardy Flow přestěhovány z Rakouska až do San Franciska, aby dosáhla stejně velkého úspěchu na americkém trhu, jak už tomu bylo na trhu evropském. Prezidentem značky Flow byl jmenován Anthony Scaturro. Také byl vytvořen nový marketing, vývoj produktů a prodejní týmy.


V roce 2005 se kanceláře Flow přestěhovaly na jih do San Clemente - do centra průmyslu akčních sportů. Od počátků značky Flow se změnilo mnohé. To, co bylo zpočátku bráno jako značka pro outsidery, se s postupem času probojovalo na druhé místo v prodeji vázání na snowboard po celém světě. V roce 2004 přišla značka Flow na veletrhy se sloganem: „Prvně tě ignorují, pak se ti posmívají a nakonec tě kopírují“. Tento slogan se opravdu potvrdil poté, co konkurenční značky poprvé představily na trhu svou verzi Flow vázání na snowboard. To co jim však chybělo, byla klíčová věc u sklápěcí patky – patentovaný power triangle, která dělá vázání na snowboard Flow vysoce citlivým vázáním, které rychle reaguje na změny.
A tak konečně po 10tileté těžké práci, kdy se Flow snažilo zbavit předsudků o vzhledu vázání na snowboard, se to podařilo a značka Flow se zařadila do hlavního proudu. Nakonec vlastně imitace je tou nejvyšší formou lichocení.
Snowboardy | Snowboard komplety | Snowboard shop | Snowboard komplety | Snowboard komplet | Snowboardy | Snowboard komplety | Snowboard komplety | Fitness Frýdek-Místek | BoardWEB.ic.cz | Odkazy |